Hrantíky

Hrantíky pre rastliny sú dlhé, nízke kvetináče, ktoré ponúkajú dostatok priestoru pre vaše rastliny. Hrantíky sú obvykle kvadratického tvaru a ich veľkosti sa pohybujú od malých rozmerov ako je šírka 60 cm a 80 cm, až po verzie so 100 cm a 120 cm. Obľúbené hrantíky MAXI sú vhodné na umiestnenie širokej škály rastlín. Môžete ich použiť na bylinky, zeleninu, okrasné rastliny, ale aj bambus, vysoké trávy alebo tuje. Vďaka týmto vysokým rastlinám získate prirodzenú ochranu súkromia a optickú clonu.

 

Filter
1 z 1
1 z 1

Hranaté, dlhé, priame línie a nadčasový dizajn zaistia, že hrantíky je možné použiť kdekoľvek a kedykoľvek. Či už na terasy, do záhrady, na balkóny alebo na strešné terasy. Hrantíky na rastliny je možné využiť mnohými spôsobmi. Hrantíky sú svojim veľkorysým objemom vhodné pre kreatívnu výsadbu. Veľké hrantíky pre rastliny usporiadané v rade sa rýchlo stanú zelenou prepážkou - ideálnou zástenou pre ochranu súkromia.  Výber hrantíkov na rastliny VIVANNO je možné prispôsobiť prostredie podľa vkusu. Ponuka materiálov aj farieb je široká. Vyberte si z hrantíkov pre vnútorné aj vonkajšie použitie.

Hrantíky  odolné voči zime – vyberte správny materiál

Hrantíky na rastliny je možné kúpiť v širokej škále materiálov. Žiadané sú hrantíky z dreva, plastu a sklolaminátu. Svoju úlohu v tomto segmente však hrajú aj hrantíky pre rastliny z kovu, ako je nerezová oceľ, oceľový plech s práškovým nástrekom alebo oceľ Corten. Podľa toho, kde je kvetináč umiestený, sú na materiál kladené ďalšie požiadavky. Pre vonkajšie použitie je obzvlášť dôležité, aby bol kvetináč odolný voči zime a mrazu. Odolné hrantíky pre rastliny je možné jednoducho nechať vonku, aj keď je teplota pod nulou. S výsadbou je možné začať, akonáhle príde jar alebo k výsadbe využiť odolné ihličnany.

Postupom času sa zo sklolaminátových kvetináčov stali najobľúbenejšie veľké kvetináče. Predovšetkým antracit, biely mat (alebo biely vysoký lesk) a tiež šedá a čierna farba sú na vrchole rebríčka majiteľov záhrad a domov, ktorí chcú svoje rastliny v kvetináčoch vkusne prezentovať. Sklolaminátový materiál je mrazuvzdorný a je možné ho ponechať vonku po celý rok, aj keď je teplota pod nulou. Dovnútra schovávajte s príchodom zimy iba kvetináče s vysoko lesklým povrchom, aby nedošlo k poškodeniu laku.   

Rustikálneho vzhľadu docielite so sklolaminátom v betónovom prevedení. Tento moderný vzhľad betónu sa hodí do moderných domácností a štýlových interiérov. Podobne ako betón pôsobí sklolaminátový kvetináč v betónovom prevedení veľmi moderne a industriálne. Jeho veľkou výhodou oproti betónu je jeho hmotnosť. Sklolaminát je relatívne ľahký a má tiež vysokú odolnosť proti poveternostným vplyvom.

V ponuke máme tiež modely hrantíkov z nerezu a cortenovej ocele. Tieto materiály majú elegantný povrch a jedinečný vzhľad. Nerezové hrantíky sú vhodné pre vonkajšie aj vnútorné použitie. Nerezová oceľ vyzerá atraktívne vďaka hrebeňovému povrchu a hodí sa k modernému architektonickému štýlu. Iba na vonkajšie použitie je naopak vhodná oceľ Corten. Hrdzavo -hnedý vzhľad je spôsobený poveternostnými vplyvmi ako je dážď a slnko. Vzhľadom k tomu, že čiastočky hrdze sa môžu z hrantíku uvoľňovať, mal by byť inštalovaný iba tam, kde nemôže dôjsť k poškodeniu podlahovej krytiny. Preto sa neodporúča použitie v interiéru. Vonku, najmä v štrku alebo priamo na trávniku, vytvára oceľ Corten jedinečný zážitok.

Drevo je obľúbené pre svoj prírodní pôvod a energiu, ktorú šíri. Drevený kvetináč sa skvele prispôsobí prostrediu na záhrade a dobrý dojem urobí aj na terase.

Oceľový plech s práškovaným nástrekom (čiže pozink) je jednou z najlacnejších variantov hrantíkov. Ich veľkou výhodou je, že sú extrémne ľahké a lacné. Pozinkované kvetináče sú tiež odolné proti zime vďaka práškovému lakovaniu.