Umelé rastliny

Realisticky vyzerajúce umelé rastliny pre vaše dekorácie
Niekedy nie je nutné kupovať skutočné kvety, aby ste vniesli do priestoru trochu zelene. Umelé rastliny sú skvelou alternatívou pre vnútorné použitie. Pokiaľ nemáte čas alebo vhodné podmienky, nemusíte sa zaobísť bez pestrých farieb a žiarivo zelenej. Kvalitné umelé rastliny dokážu veľmi realisticky tie skutočné napodobniť. Iste sa vám už stalo, že ste si museli kvety zblízka prezrieť alebo sa ich dokonca dotknúť, aby ste rozoznali skutočnosť od napodobeniny. Nebojte sa teda vytvoriť prirodzenú atmosféru použitím umelých rastlín VIVANNO. Tu si môžete kúpiť online rastliny, ktoré vyzerajú ako skutočné.

Filter
Filter
Cena
Od 43 € do 212
Kategória hĺbky
Kategória šírky
Materiál
Umiestnenie
1 z 1
1 z 1

Umělé rostliny mají oproti skutečným květinám obrovskou výhodu: zcela odpadá časově náročná péče o ně. Můžete zapomenout na neustálé zalévání, přesazování a kontrolu povadlých listů. Obklopte se různými umělými rostlinami v libovolných barvách a jen si užívejte. 

Umelé rastliny majú oproti skutočným kvetom obrovskú výhodu: úplne odpadá časovo náročná starostlivosť o ne. Môžete zabudnúť na neustále zalievanie, presádzanie a kontrolu povädnutých listov. Obklopte sa rôznymi umelými rastlinami v ľubovoľných farbách a len si užívajte.

Umelé rastliny sú vhodné najmä pre:

- Podniky
- Kancelárie
- Lekárske praxe a nemocnice
- Verejné budovy, ako sú múzeá, vlaková stanica, letisko
- Reštaurácie a kaviarne

Priestory vhodné pre umelé rastliny:

- s malým denným svetlom
- kde je prievan
- v ktorom ľudia fajčia
- s vysokou vlhkosťou
- kde sú vysoké alebo nízke teploty
- ktoré nie sú dlhodobo obývané

Ako sa umelé rastliny používajú?
Umelé rastliny ponúkame väčšinou v jednoduchých, ale vkusných plastových kvetináčoch. Stačí ich teda iba umiestniť na vhodné miesto podľa vášho výberu. Pokiaľ chcete dosiahnuť ešte väčší estetický dojem, umiestnite umelú rastlinu aj s týmto základným kvetináčom do ozdobného a vkusného kvetináča, ktorý bude ladiť s ostatným interiérom. Pri výbere umelej rastliny by ste mali venovať pozornosť veľkosti, farbe a štýlu.

Vysoké umelé rastliny vyzerajú veľmi dobre vo vysokých kvetináčoch, ktorých nájdete na našom eshope naozaj veľa. Vybrať si teda môžete zo širokej škály tvarov aj farieb. Huňaté a stredne veľké rastliny je vhodné umiestniť do kvetináčov stredne vysokých – okolo 70-80 cm. Pre vytvorenie kontrastov voľte výrazné farby umelých rastlín s jednofarebnými kvetináčmi bielej, čiernej alebo šedej farby.

Umelé kvety sú obzvlášť obľúbené v zdravotníctve. Z hygienických dôvodov sú v niektorých zdravotníckych zariadeniach kvety s pôdou zakázané. Môžu sa v nich rozmnožiť baktérie a vytvoriť drobný hmyz, ktorý by mohol mať v ordinácii alebo zdravotníckom zariadení neblahé následky. V tomto prípade vnesú pekne naaranžované umelé rastliny do týchto zariadení život a zaistia atraktívnu dekoráciu.

Materiály pre vysoko kvalitné umelé rastliny
Pri filigránovej výrobe umelých rastlín sa používajú kvalitné plasty a kvalitné textilné materiály. Vzájomným pôsobením syntetických materiálov vznikajú krásne umelé rastliny, ktoré nie sú zvonku v žiadnom prípade horšie ako skutočné rastliny. Zodpovedajúcimi odtieňmi rôznych umelých kvetov je možné dosiahnuť veľmi živé výsledky.

Dlhý pôžitok z umelých rastlín
Aby ste sa z umelých kvetín radovali čo najdlhšie, mali by byť chránené pred silným slnečným žiarením. Na čistenie umelých kvetov je najlepšie použiť navlhčenú handričku, ktorou pretrite jednotlivé listy. Najlepšie je použiť handričku z mikrovlákna, aby sa zabránilo tvorbe žmolkov.